Чому метрична система настільки важлива [TED-Ed]

Люди з давніх-давен використовували різні системи вимірювань. Але сьогодні ми маємо одну основну – метричну. Коротко і пізнавально про запровадження метричної системи (SI) у світі.

Текст читав Максим Саранчук.
Переклад: Сергій Тронько.

Підтримайте нас, вподобавши відео. Інформацію щодо іншого виду допомоги можна знайти на нашому сайті www.cikavanauka.org або на сторінці https://www.facebook.com/CikavaNaukaStudio

Канал “Цікава наука”: https://www.youtube.com/cikavanauka
Сайт: https://cikavanauka.org

Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch?v=7bUVjJWA6Vw
Канал TED-Ed: https://www.youtube.com/TEDEducation

(Visited 15 times, 1 visits today)
Чому метрична система настільки важлива [TED-Ed] обновлено: Декабрь 26, 2018 автором: admin

You might be interested in

Comment (17)

 1. Буденні речі, алеж їх колись не існувало

 2. Метрична система заслуговує на вподобайку ПНТТ від мене.

 3. Краще б дванадцяткову систему числення запроватили. Тоді метр був трішки коротшим бо відстань від полюсів до екватора поділена на 12'000'000 мала б меньше значення.

 4. Я подивився Чому метрична система настільки важлива. Дякую вам.Краще б вони запровадили дванадцяткову систему числення замість десяткової. Сподіваюсь, це станеться у майбутньому.

 5. Дякую за вiдео Чому метрична система настільки важлива [TED-Ed]

 6. Одне з найкращих відео, що я коли-небудь бачив!!! А от з американською системою, дійсно складно. Я пробував почитати американські книжки і в мене від їх одиниць тиску мозок зламався)))

 7. Красиво текст заголовку в відео вставили? Це була ручна кропітка робота, чи інструмент редагування відео дозволив зробити це більш-менш просто?

 8. В нас в інституті була метрологія. Спочатку мені здавалося, що нічого не може бути нудніше за цю дисципліну, але викладач зміг довести важливість точних вимірювань і чарівним образом стало цікаво.

 9. Я вважаю, що корисно популяризувати стандарти, тому, що це полегшує процеси і мінімізує імовірність помилок. В цьому відео зроблено правильно – показано катастрофу, до якої призвело використання не стандартних одиниць в США

 10. Виходить, що це один з етапів глобалізації світу. Така собі міжнародна мова науки, торгівлі і т.п. А могли ж вимірювати все стрибками, відрами, тінню дуба чи іншими можливими одиницями -) Але сталася французька революція і метр…

 11. Це все дуже добре, але мікс дюймової системи і метричної існує і досі. Наприклад труби для води 1/2, 1 як раз в дюймах, діагоналі екранів смартфонів, ноутбуки, телевізори і досі в дюймах. Діаметр колеса авто і ще багато чого і досі в тій самій Європі, Франції йде в дюймах.

 12. Дякую. Як раз нещодавно задавався питанням звідки взялось значення метра (звідки взялась сама метрична система я знаю ще зі шкільного періоду).

 13. Тільки кілограм досі не має стандарту на основі констант 🙂

LEAVE YOUR COMMENT

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *