Йти чи бігти, коли холодно? [MinutePhysics]

Отже, надворі дуже холодно і ви маєте вибір: йти (і суттєво менше охолоджуватися набігаючим потоком повітря), або ж бігти, зігріваючись власним теплом, але втрачаючи бІльше теплА при контакті з повітрям, що краще?

Текст читав Юліан Грицевич “pad0n” (відвідайте його канал: https://www.youtube.com/user/pad0n)

Підтримайте нас, вподобавши відео. Інформацію щодо іншого виду допомоги можна знайти на нашому сайті www.cikavanauka.org або на сторінці https://www.facebook.com/CikavaNaukaStudio

Канал “Цікава наука”: https://www.youtube.com/cikavanauka
Сайт: https://cikavanauka.org

Оригінальне відео:

Канал MinutePhysics: https://www.youtube.com/user/minutephysics

(Visited 12 times, 1 visits today)
Йти чи бігти, коли холодно? [MinutePhysics] обновлено: Январь 8, 2019 автором: admin

You might be interested in

Comment (19)

 1. Чому ніхто не розглянув варіянт, що людина хоче замерзнути? )

 2. Хоч посміявся.
  Дякую за позитив.

 3. Цікавий спосіб пояснити закон Ньютона-Ріхмана

 4. Дуже цікавий спосіб пояснити закон Ньютона-Ріхмана)))

 5. Взяти відео з каналу "minutephysics" і зробити переклад з англійської мови дуже легко, попробуйте самі підрахувати швидкість вітру, і швидкість з якою треба біжати

 6. Дякую за те що ви робите, народ) Привіт вам з Харкова ;o)

 7. падооон! Коли андертейл ?!! Це важливо!

 8. як на мене, дуже просто зробити лише переклад під гарну картинку. заморочились би вже з перекладом написамого тексту

 9. дурня, ще ніколи стояти на холоді не було тепліше ніж рухатися. Про вітер не чули, підйом теплого повітря вгору відносно навколишнього холодного? Нагріте людиною повітря довколо неї це мізер, яка швидко розсіюється і розвівається навіть найлегшим вітром і це не здатне зігріти людину (хіба якщо ви будете в коробці чи кладовці де не дує вітер). На холоді потрібно активно рухатися, з найшвидшим темпом, який ви здатні підтримувати довгий час.

 10. Так а що як вдягнений , але не по погоді. Ну наприклад на вулиці -15, а ти в літніх джинсах, сорочці і тонкому светрі, припустімо що навіть є якість тонкі рукавиці і якась в'язана шапочка. І припустімо віє вітер, не надто сильний, але і не легкий бриз. Що в такому випадку краще робити, щоб менше змерзнути, бігти чи йти не поспішаючи? І цікаво дізнатись відповідь на це питання відносно різних дистанцій. Коли треба подолати відстань 100 метрів, кілометр і кілометрів 20-30.

 11. Було б добре, якби автор відео спробував пробігти і поспостерігати що відбувається в реальному житті. 🙂 Не заглиблюючись у механізми енергозабезпечення м'язової діяльності (вони різні при різних навантаженнях, читайте про зони інтенсивності), процеси теплообміну та техніки бігу можу, як бігун-аматор із певним досвідом, сказати наступне. Під час фізичної активності температура тіла піднімається не зразу, не лінійно і по різному в різних частинах тіла. Теплообмін у всіх різний. Різний одяг (який сенс розраховувати щось для голої людини?). Вітер. Рельєф траси. Протипоказання. Розминка. Ефективність виконуваної роботи — можна молотити руками-ногами, а пересуватись повільно. Тепер щодо цифр у відео. Бігти із темпом 3 хв/км тривалий час зможе далеко не кожний. У мене рекордний — 3:21 хв/км на коротенькому 2 км відрізку, ще й на спуску. Зазвичай бігаю із середнім темпом 4:50 незалежно від пори року. Навіть у мороз -20⁰С в легких спортивних штанях, такому ж реглані і флісовій кофті через 1-1,5 км вже відчуваю себе комфортно. Але за такої температури необхідно обов'язково утеплити те, що недостатньо прогрівається — вуха, пальці рук, пеніс (вибачте за подробиці, був неприємний випадок, знаю про що кажу). При 0⁰С мені достатньо футболки й шортів. У +6⁰С в такому одязі зі своїм середнім темпом вже пітнію. Сподіваюсь, комусь така "інсайдерська" інфа буде корисною. 🙂 Та й бігати корисно не лише для зігрівання. У мене із сидячою роботою ледь не вбились суглоби в колінах, були хронічні хвороби. Зараз бігаю марафони, трейлові забіги в горах і все ОК із здоров'ям.

 12. Бігти голим крізь сніг – хороша пропозиція! Але зараз літо 🙁

 13. допоміжіть здійснитии мрію набрати 100підписників

LEAVE YOUR COMMENT

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *