Що таке права людини [TED-Ed]Концепція прав людини полягає у тому, що кожен з нас, незалежно від то́го, хто він і де народився, має одна́кові основні права та свободи. Права́ людини — комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві.

✅Текст читав Volodymyr O`kropp.
✅Переклад, редагування, субтитрування, монтаж: Віталій Шевчук.

❕Підтримайте “Цікаву науку” на
Facebook:

© Оригінальне відео:
© Канал TED-Ed:
© Lesson by Benedetta Berti, animation by Sarah Saidan.
© Музика у заставці: PATSYKI Z FRANEKA (з дозволу авторів).
#cikavanauka #ЦікаваНаука #WatchUA

(Visited 2 times, 1 visits today)
Що таке права людини [TED-Ed] обновлено: Август 21, 2019 автором: admin

You might be interested in

Comment (11)

 1. Так, має. Має бути право на конфіденційність, право на вільний доступ до інформації. Чому б ці права мали б обходити стороною найбільші в наш час інформаційні потоки?

 2. Так звані позитивні права — це лівацька вигадка для того, щоб змішати права та привілеї. Так зване позитивне право просто означає обовʼязок для певних людей забезпечувати чимось инших. Тобто обмеження їхньої особистої свободи — різновид кріпацтва.
  А свобода пересування — це якраз неґативне право. Воно означає, що ніхто не може забороняти людині кудись піти або виїхати — за допомогою берлінського муру або інституту прописки. Але це не означає, що всяка людина має позитивне право прийти, куди їй заманеться, наприклад, до мене в хату.
  Прикладом позитивного права (привілею) є право на лікування, яке зобовʼязує лікарів надавати медичну допомогу всім, незалежно від того, чи отримують лікарі компенсацію за свою роботу. Результатом такого правочину, зокрема в Україні, є тотальна корупція і відсутність всякої можливости отримати кваліфіковану медичну допомогу.

 3. Поняття про права людини розвивалося здебільшого у країнах Західної Європи та США.

 4. Молодці, відмінна якість! А от тема складна, бо до сих пір не всюди їх дотримуються. І це ще буде довгенько.

 5. Про зобовязки органів державної влади, хто та за які гроші (податки), повинен виконувати і підтримувати села, райони, вулиці, у належному стані. Дякую

 6. Так: право на конфіденційність необхідне: фото людини нічого не визначає але фото з телефоном (телефон із ім'ям тощо) – це вже персональні дані. Я давно пропоную викреслити із баз даних персональні дані, залишити тільки ті які підвищують якість обслуговування й які згідний залишити користувач, наприклад: може залишити телефон а може й не залишати, може залишити ім'я а може й не залишати, адресу тощо. Часто бачу "згода на обробку персональних даних": це фактично шахрайство: неможливо отримати послугу без цієї згоди, насправді це відчуження права.

 7. В конвенції про права людини моя улюблена стаття — сімнадцята. В ній йдеться про заборону зловживання правами. Іншими словами — на людей, які хочуть скасувати або обмежити права людини, ці самі права не розповсюджуються.

 8. За відео вподобайка. Ох і тему ж ви зачепили хлопці. Тут можна дискусію повести майже до безкінечності.

 9. Правий лібералізм!!!

  В Україні – партії "Демократична Сокира" і "Сила Людей".

LEAVE YOUR COMMENT

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *