Що з’явилося раніше: курка чи яйце? [AsapScience]

Це популярне запитання часом виникає у кожного. Хтось вважає його некоректним, інші ж переводять його у сферу філософії. Та можна спробувати дати відповідь, використовуючи науку – цікаву науку!

Озвучення: Творча спільнота “Струґачка”: facebook.com/strugachka

Проект має за мету підвищити рівень наукової грамотності глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою, шляхом перекладу, озвучення і публікації науково-популярного відео.

Дякуємо за підтримку:
Студії “Гуртом”: www.facebook.com/StudiaHurtom
Ресурсу “Український Фейсбук”: www.facebook.com/UkrayinskiyFeysbuk
Спільноті “Український інформаційний простір”: https://www.facebook.com/Український-інформаційний-простір-1422485314669829

Наша сторінка: https://www.facebook.com/CikavaNaukaStudio
Канал “Цікава наука”: https://www.youtube.com/c/Цікаванаука
https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ

Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch?v=1a8pI65emDE
Канал AsapSCIENCE: https://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE

(Visited 16 times, 1 visits today)
Що з’явилося раніше: курка чи яйце? [AsapScience] обновлено: Ноябрь 28, 2018 автором: admin

You might be interested in

Comment (26)

 1. Спершу були сперматозоїд і яйцеклітина)

  Більш того, яйце – це лише одна із стадій життя курки.

  Тому спершу була курка (з моменту зачаття). А от "народилася" вона у формі яйця.

 2. Думаю просто какойто динозавр сньос яйцо случилось чудо и с него вилезла курица . Мама не смотрет етот канал а я от него болдею

 3. вообще-то в науке этот вопрос никогда не стоял, в науке есть ответ на этот вопрос. На самом деле вопрос "что появилось раньше – курица или яйцо" риторический вопрос.

 4. Не погоджуюся. Прото курка і є куркою по суті. тому палеміка не має сенсу. Доросла особина репродуктивного віку й здатності може виникнути суто шляхом еволюції (або певного рукотворного штучного виведення), а яйце це спосіб розмноження дорослих особин з репродуктивною здатністю.
  Нічого не береться ні звідки і не зникає в нікуди …
  Взагалі нема про що розмовляти.

 5. Я поставив на паузу
  І хочу сказати що перше появилось яйце
  Еволюція , динозаври , птахи і так далі

 6. Моя 6-річна донька на моменті з парою протокурок поцікавилась, а як з'явився півник?))

 7. Пишу зараз як людина, яка не просто вірить у Бога і богонатхненність та непомильність Біблії, а й як той, хто її постійно вивчає і прислухається до її слів. Розповідь з Книги Буття (1-ї Мойсеєвої) про створення світу – це не історична оповідь, покликана описати наукову картину світу, а поетичний гімн Богу-Творцю, це пісня, а в пісні не обов'язково все має бути науково коректним.Ця пісня ділиться на куплети, кожен з яких описує так званий "день" творіння, є в цій пісні навіть приспів ("І був вечір, і був ранок, день…).

 8. Допустимо у пари протокурок з’явилася курка, але далі, щоб ця курка давала нових курок потрібен був бути півень. А де він узявся, якщо у нас є тільки курка?

 9. Дивно, що люди так палко шукають відповіді, аби довести що Бога намає. Хоча ніхто і не згадує, що в останній зі своїх праць Дарвін написав про недосконалість своєї теорії і що в майбутньому її можуть і спростувати. Багато з Ваших відео реально навязують еволюційні погляди…

 10. Моя особиста думка, як віруючого християнина, що Господь створив людину і дав їй можливість розмножуватись і те ж саме стосується тварин. Наука не є досконалою на відміну від Господа і Його творінь!

 11. Достатньо переконливо… Схоже, що таким чином з'явилась і Homo sapiens.

 12. А чому собаки від вовків? Можливо, вовки – це здичавілі собаки?

 13. Ага, а ще я чула версію, щоводорослі виплили на берег і вирішили пустити корні. Тепер ми маємо дерева і серед них є фруктові. )) Що за вата в голові.

 14. Не переконали, курка була раніше.

 15. а з Біблейської точки зору (бо всі знають, шо Біблія описує те, шо насправді було і це багато разів було доведено видатними вченими Світу) все рівно навпаки:
  "19. І був вечір, і був ранок, день четвертий.
  20. І сказав Бог: Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу, і птаство, що літає над землею під небесною твердю.
  21. І створив Бог риби великі, і всяку душу живу плазуючу, що її вода вироїла за їх родом, і всяку пташину крилату за родом її. І Бог побачив, що добре воно.
  22. І поблагословив їх Бог, кажучи: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте воду в морях, а птаство нехай розмножується на землі!
  (Буття 1:19-22)"

  Так шо, шановні добродії, вивчайте матчастину. ©

 16. Логічніше, що спочатку була курка. Бог відразу створив курку, яка потім несла яйця. В чому питання.

 17. Тут можна було б обмежитися згадкою динозаврів, тому що будь який умовний динозавр є протокуркою і відкладає яйця 🙂 так само як і протокурка є археозавром (зниклим предком курки)

LEAVE YOUR COMMENT

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *