Як цукор впливає на мозок [TED-Ed]

Коли ви їсте щось солодке, ваші смакові рецептори, кишечник і мозок починають реагувати на цукор. Активація системи винагороди в цьому випадку така ж, як і при споживанні речовин, що викликають залежність, наприклад, алкоголю чи нікотину, адже надлишок цукру призводить до виділення великої кількості дофаміну і стійкого бажання отримати його ще. Ніколь Авена пояснює, чому солодощі повинні прийматися в малих кількостях і нечасто.

Це наша чергова спроба підвищити рівень наукової грамотності глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою, шляхом перекладу, озвучення і публікації науково-популярного відео.

Озвучення: Назар Небожинський

Дякуємо ресурсу “Український Фейсбук”:
https://www.facebook.com/UkrayinskiyFeysbuk/
http://ukrainianfacebook.com.ua

Наша сторінка: https://www.facebook.com/CikavaNaukaStudio
Канал “Цікава наука”: https://www.youtube.com/c/Цікаванаука
https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ

Оригінальне відео: https://www.youtube.com/watch?v=lEXBxijQREo
Канал TED-Ed: https://www.youtube.com/user/TEDEducation

(Visited 17 times, 1 visits today)
Як цукор впливає на мозок [TED-Ed] обновлено: Ноябрь 28, 2018 автором: admin

You might be interested in

Comment (17)

 1. Коментар #ПНТТ про те, Як цукор впливає на мозок.

 2. Не виводьте в оману: один шматочок торта не заподіє шкоди тільки з погляду звикання, однак негативно відобразиться на мікрофлорі кишківника! (Знаю, що ви тільки переклали, але все ж…)

 3. Я б на законодавчому рівнні ввів обмеження на додавання цукру в продукти харчування і великі штрафи за порушення норм.

 4. Я тепер зрозумів чого я так захоплююсь солодким. Але в мене питання: Чому я його так сильно почав їсти, хоч раніше я його не сильно любив? Навіть інколи добровільно відмовлявся і не хотів (Це почалось приблизно від св'ята Миколая, коли мені багато їх подарували батьки і не тільки вони) .
  Р.s. Від сьгодні не буду їсти солодке. Бо мені воно надоїло ( Ставлю бойкот).
  Дякую за відео!

 5. брехня, навіть один кусочок торта запустить шкідливу реакцію і звичку )

 6. Ваші відео чудові.
  Тікищо зрозуміла що обожнюю солодощі. Я бажаю вам що б у вас було ще більше цікавих відео

 7. Так просто і наочно пояснює, чому я солодкоїжка. Виявляється я майже цукроманка 😉

 8. цікаве відео, але як автори оригінального відео не сказали що "цукри"(а точніше глюкоза) це "бензин" на якому працює організм?! Мозок не дарма так на них реагує – щоб людина їла не каміння, а поживну для себе їжу. Їсти менше "цукру"(тобто вуглеводів) це як порада заливати в авто поменше бензину. Вуглеводи повинні бути 50-60% раціону! Наприклад мозок може споживати тільки глюкозу тому що жири не проникають через гематоенцефалічний бар'єр! В еритроцитах немає мітохондрій(а значить жири не перетравлюються) вони також живляться тільки глюкозою. Якщо рівень глюкози в крові впаде то настане кома!

 9. мм. непоганий переклад, випадково натрапив на цей канал.Так тримати, продовжуйте далі, розвивайтеся, просувайте свій канал, а то ніби переклад ( і сам контент нормальний) а про його ніхто не знає. не порядок

 10. Гайз! Таке побажання: зробіть, пліз, тихіше звук на початку відосів. Коли ваша заставка.
  Бо включаємо ваш плейліст, робим звук на максимум, що було добре чути голоси, але щоразу на початку кожного відоса тре вирубать звук на кілька секунд, бо аж вікна дрожать.

 11. Дофамін також впливає на людей, які захоплюються азартними іграми. При виграші він виділяється, тому навіть програвши багато грошей, така людина повертається за цим відчуттям

  Дякую за відео, було цікаво дивитись

LEAVE YOUR COMMENT

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *